ВЕСТИ

Нов посилен земјотрес во Охрид почувствуван и во Скопје

ECA
По мирниот ден земјотрес предмалку го стресе Охрид. Пред 20 минут потрес од 3 според Рихтер е регистриран во Охрид на длабочина од 5 километри.
И вчера охриѓани имаа немирна и непроспиена ноќ.
извор:скопје24
Loading...

Related posts