vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Нов земјотрес во Македонија

ECA

Слаб земјотрес со јачина од 2,5 степени попладнево бил почувствуван во охридскиот регион, околу 13 часот и 40 минути.

Земјотресот бил со епицентар на 6 километри источно од Охрид на длабочина од 6 километри.

Loading...

Related posts