ВЕСТИ

Облечено во жолто фустанче, завиткано во бел прекривач – Петмесечно бебе оставено во количка, полицијата ги бара родителите

ECA

Загребската полиција бара информации за девојчето кое во четвртокот е пронајдено пред влезот на канцеларијата на организацијата „Добри Пастир“ каде е оставена во детска количка.

Во четвртокот на 20.јули околу  21.45 часпт. во Сесвети, Брестје е пронајдено женски дете кое бил можело да биде на возраст од 5 д0 7 месеци.

Детето е оставено во детска количка, завиткано во бел платнен прекривач и облечено во жолто фустанче (со бели точки) без ракави. Има светол ден, сини очи и светла руса коса, извести полицијата на својата интернет страница.

-Со досегашните проверки и преземени мерки и дејства, полициските службеници не дошле до корисни информации па упатија апел до граѓаните кои знаат било што за ова дете, неговиот идентитет и родителтие , да пријават во полициска станица.

извор:сител

Loading...

Related posts