vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Од денес МВР со информации и на Фејсбук

ECA

Министерството за внатрешни работи (МВР) од денес за своите активности ќе информира и на социјалната мрежа Фејсбук.

„Се надеваме дека на овој начин ќе успееме во намерата да се доближиме поблиску до граѓаните и да ги информираме за нашите активности, а во исто време да ја подобриме и комуникацијата со медиумите“, соопштија денес од МВР.

Од сега следете не на нашата Фејсбук страна, велат од МВР.

Loading...

Related posts