ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Од свадба во смрт: Неготинец излегол од автомобилот на автопат, па го покосило друго возило

ECA

Неготинецот Б.В. (65) загинал минатата ноќ, додека го преминувал автопатот и тоа во неговиот неосветлен дел.

Страотната несреќа се случила кога човекот излегол од мотелот Јаз кај Неготин и сакал да го прмине патот Неготин – Кладови, при што на него налетал К.Д. (38) од Душановац со својата „опел вектра“.

Да биде несреќата поголема, несреќниот човек од мотелот каде бил сват на свадба излегол само да земе нешто од својот автомобил кој бил паркиран на спротивната страна и во таа прилика настрадал на самото место.

Возачот на автомобилот кој налетал на него не бил под дејство на алкохол, соопшти Основното јавно обвинителство во Неготин.

извор:сител

Loading...

Related posts