МАКЕДОНИЈА

ОТВОРЕНО ПИСМО ОД МАЈКЛ СПРИНГМАН: Македонци, збијте ги редовите и почнете да дејствувате – САД има намера да ја растури земјата!

ECA

Мајкл Спрингман, човекот кој ја обелодени стратегијата на САД со тренирање на терористи на кои тој имал наредба да им издава визи додека бил аташе во американската амбасада во САД, испрати отворено писмо со повик до народот на Македонија

„Македонци, забележете добро што се планира за вас. САД, преку нивните дипломати во Скопје и во Стејт Департментот во Вашингтон имаат намера да ја растурат вашата држава преку поделба на нејзината територија на Албанија и Бугарија. Само потсетете се што САД и нивната творба НАТО и напави на Југославија. Незадоволни со оваа деструкција, Америка сега наоѓа начини за поголеми активности на Балканот: повторно напад на Србија и уништување на она што останува од Мкаедонија се со цел да се задоволат Грците и да се блокира било какво Руско или Кинеско влијание.

Секако Џорџ Сорос, милијардерот и човекот позади шарените револуции, ќе биде единствениот кој ќе профитира од оваа катастрофа, исто онака како што тоа го направија неговите НВО со мигрантската криза.

Знаете дека актуелниот амбасадор на САД во Македонија Џес Бејли е остаток од старата администрација на Обама. Колку што сум информиран, истиот е близок до Викторија Нуланд, инженерот на нео-нацистичкиот пуч во Украина. Негов најверојатен наследник ќе биде Хојт Брајан Ли. Се сеќавате на него. Неколкупати доаѓаше во Скопје во функција на заменик помошник секретар во бирото за Европски и Евроазиски работи. Истиот неколкупати беше присутен во Скопје за да изврши притисок врз раководството на државата со цел инсталирање на екстремистот и екс-терорист Талат Џафери како преседател на Собранието.

Кога Македонскиот народ и парламентарците лојални на својата земја се побунија и влетаа во Собранието, Заев, во стилот на Адолф Хитлер, ги затвори и тоа со објаснување дека тие биле терористи. Со ова се покажа дека премиерот, Специјалното и Јавното обвинителство работат надвор од законот.

Затоа, зацврстете ги редовите и реагирајте!“ – пишува во отворениот повик Мајкл Спрингман, бивш дипломат на САД во амбасадата во Саудиска Арабија и човекот кој по наредба на неговите претпоставени ја издал визата на Осама Бин Ладен во процесот на формирање на терористичката група Ал Каеда.

Loading...

Related posts