vesti24.mk
СПОРТ

Ова е тимот на годината: Најдобрите единаесет во изборот на УЕФА

ECA

Европската фудбалска федерација (УЕФА) со помош на фановите ширум светот и рекордните 8,779,639 гласови го избра најдобриот тим за 2017 година.

Формацијата е 4-4-2 која исто така беше одбрана од фановите (459,797 гласови) со тоа што во идеалната единесетка доминираат играчите од Примера или вкупно ги има шестмина: Рамос, Марсело, Модриќ, Крос, Роналдо и Меси.

Останатите места се резервирани за Буфон, Алвес, Кјелини и белгиските репрезентативци Де Брујн и Азар.

Loading...

Related posts