ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Паника во Охрид, нов силен земјотрес по полноќ

ECA

Рано утрово 5 минути по полноќ нов силен земјотрес го погоди Охрид со магнитуда од 4.1

Покрај овој серија земјотреси со помали магнитуди исто така го тресеа градот цела ноќ. Уште една не проспиена ноќ за граѓаните на Охрид и околината.

Loading...

Related posts