БАЛКАН

По убиството на Ивановиќ, Карлеуша брутално удри по сите на Балканот

ECA

По убиството на Ивановиќ, Карлеуша брутално удри по сите на Балканот.

Само неколку минути по убиството на Оливер Ивановиќ познатата српска пејачка Јелена Карлеуша се огласи на својот Твитер профил и објави потресен статус по повод убиството на српскиот политичар.

Имено пејачката е активна на социјалните мрежи, а редовно и го искажува своето мислење поврзано со актуелни теми на Балканот.

Истото се случи и денеска, таа не остана имуна на свирепото убиство на политичарот Ивановиќ и убиството го спореди со една изјава на американскиот претседател Доналд Трамп.

Loading...

Related posts