МАКЕДОНИЈА

Полицијата запрела БМВ и во него пронашла дрога – сопственикот им приредил драма

ECA

Сообраќајната полиција при рутински преглед пронашле наркотична дрога во возило марка БМВ, сопственикот на автомобилот почнал да се спротуставува на полицијата, по што веднаш бил приведен.

– На 12.02.2018 година околу 22:15 часот, полициски службеници од Полициска станица Гостивар, на ул. „Никола Тесла“ во Гостивар запреле патничко возило „БМВ“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од А.С. (22) од Гостивар, а како сопатници се наоѓале и А.Д (21) од с.Долна Бањица и А.С. (23) од Гостивар. При преглед на возилото, зад совозачкото седиште била пронајдена наркотична дрога марихуана. При прегледот, А.С. (23) им се спротивставувал на полициските службеници и одбивал да влезе во службеното возило. Тој се обидел да избега и му ја скинал кошулата на еден од полициските службеници, при што му нанел и повреда на левата дланка. Тројцата биле приведени и задржани во Полициската станица Гостивар, стои во соопштението на полицијата.

По целосно расчистување на случајот, против нив ќе бидат поднесени содоветни поднесоци.

извор:сител.мк

Loading...

Related posts