vesti24.mk
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ПОПОСКИ: ПЕКОЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ ЈА ЗАФАЌААТ ДРЖАВАВА – ЗА ВИКЕНДОТ ДУРИ И ДО ОКОЛУ 35°C

ECA

Сончево време повремено со умерена локална облачност ќе се задржи до самиот крај на оваа недела додека и најновите анализи укажуваат на тоа дека и понатаму температуритењ на воздухот ќе се зголемуваат па за време на викендот на повеќе места ќе се искачат дури до околу 30°C а во централните и во југоисточните предели до околу 35°C.

Многу топло ќе се задржи и на самиот почеток од следната недела со невообичаено високи температури на воздухот.

Само на планинските места на северозапад ќе има услови за сосема слаб и краткотраен локален дожд и тоа особено утре (четврток).

Позначително заладување и значителен пад на температурите на воздухот треба да очекуваме од понеделник во текот на ноќта кон денот вторник.

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба – СЛАВЧО ПОПОСКИ!

Loading...

Related posts