vesti24.mk
ВЕСТИ

Поранешната директорка на УЈП во работно време се шеташе со Груевски

ECA

Поранешната директорка на УЈП, Анастасија Илиевска денеска го придружуваше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во Прилеп.

По назначувањето на новата директорка, Илиевска е вработена во УЈП како самостоен државен советник за услуги во Регионалната дирекција Прилеп, па нејзиното присуство на настанот беше во работно време кога треба да е на своето работно место.

извор:либертас

Loading...

Related posts