ЖИВОТ

Пренос во живо: Брутално го убија монструмот кој силуваше и уби 3-годишно девојче

ECA

Судот во Јемен го осуди Мухамад ал-Магхраби (41) на смртна казна откако силувал и убил тригодишно девојче. Мухамад е јавно стрелан на плоштадот во центарот на главниот град Сана.

Стотици граѓани будно го следеа извршувањето на смртната казна, а многумина тоа го снимаа и со мобилен телефон.

Фотографиите кои прикажуваат маж како лежи на бел чаршаф свртен со лицето кон земјата и врзани раце додека го опкружуваат војници со пушки и гневна толпа, го обиколија светот.

извор:сителтв

Loading...

Related posts