ЗДРАВЈЕ

Притиснете ја оваа точка и држете една минута – ќе се ослободите од голем здравствен проблем

ECA
Акупресура е позната како  древна кинеска техника која се заснова на притискање на точките на телото со цел да се решат некои здравствени и емотивни проблеми, на големо е популрна и на Западот. Тие пробале и како што велат имале одлични резултати, а на вас денеска ви го прикажуваме најстариот трик за стрес и чуство на анксиозност.

Точката на телотот која може да ве смири и да ве доведе во рамнотежа во рок од само неколку секунди се наоѓа точно меѓу градите.

Точката која е идеална за луѓето кои често чуствуваат нервоза, аксиозност и стрес во одреден животен период ( пред испит, на работа или кога излегувате во град) се наоѓа точно меѓу брадавицата, на градниот кош.

Се што треба да направите е да ја притиснете оваа точка во средината со силен притисок и масирајте ја неколу минути додека дишете длабоко. За 10 секунди ќе се чуствувате како се потите и нерозта  и анксиозноста ќе исчезне.

Loading...

Related posts