СПОРТ

Професионален боксер: Вељко Ражнатовиќ нокаутираше Бугар

ECA

Вељко Ражнатовиќ го нокаутираше Бугаринот во 2-рата рунда (ВИДЕО).

https://instagram.com/p/BgJq4iejEx2/?utm_source=ig_embed

Вељко го нокаутираше Бугарин Јорданов во втората рунда и победи, иако според програмата требаше да има четири рунди од четири минути.

Во куќата на Ражњатовиќ ќе се слави вечерва, а на Instagram, по оваа значајна победа, тој објави фотографија со својата нова девојка, кошаркарката Богдана Родиќ.

– И повеќе од животот – напиша синот на Цеца

https://instagram.com/p/BgJx4gUDwuV/?utm_source=ig_embed

Еве како реагираше неговата мајка:

Ljubi ga majka! Pobeda!!!!!!💪🥊❤️ @aceisb4ck

A post shared by CECA (@craznatovic_official) on

На натпреварот присуствуваа градоначалникот на Јагодина, Драган Марковиќ Палма, министерот за надворешни работи Ивица Дачиќ, државниот секретар во Министерството за внатрешни работи, Ивица Тончев и министерот за енергетика, Александар Антиќ. Со нив Вељко се поздрави откако го победи бугарскиот и ги собра аплаузите на публиката.

Loading...

Related posts