ЗАБАВА

Рафаел Надал се отвори за јавноста- Еве зошто не сака да има деца !!!

ECA
Светскиот тенисер никогаш не зборувал премногу за својот приватен живот, но овој пат реши да сподели што му лежи на душата.
Рафаел Надал изјави дека сака да создаде семејство по крајот на својата кариера, иако подолго време е оддаден на една жена – Марија Франсиско Переjо
during their second round match on Day Four of the 2013 US Open at USTA Billie Jean King National Tennis Center on August 29, 2013 in the Flushing neighborhood of the Queens borough of New York City.

30-годишниот тенисер смета дека постојаните патувања тешко дека ќе се пријатни за децата: “Со задоволство би имал деца – момчиња, девојки. Јас сум семеен човек кој ги сака децата. Но, реалноста е дека годините си поминуваат, а сакам да почнам да го правам сето тоа, кога спортската кариера ќе ми заврши.“

Мислам дека најважна е грижата за децата. Не знам дали постојаните патувања кога си родител се корисни “. Тоа го сподели Рафа пред пријател Хуан Монако, кој работи како новинар, откако неодамна стави крај на својата кариера.
Матадорот е единствениот претставник на Големата четворка, кој се уште не станал родител. Федерер има два пара близнаци, a Мареј и Ѓоковиќ го очекуваат второто потомство, пишува Tennis24.

извор: засе

Loading...

Related posts