vesti24.mk
БАЛКАН ВЕСТИ

Рама во лежерен стил, и во Трст во патики (видео)

ECA

Премиерот на Албанија, Еди Рама пристигна во Трст, каде учествува на Самитот на земјите на западен Балкан, кој се одржува како дел од Берлинскиот процес.

Камерите го уловија во опуштена модна комбинација албанскиот премиер.

Имено, Рама повторно носеше патики, како и пред нешто повеќе од месец дена во Брисел.

извор:канал5

Loading...

Related posts