vesti24.mk
ЖИВОТ

Ретроспектива: Старлетата не личи на себе

ECA

Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан Вест (38), во последните 20 години доживеала драстична промена на изгледот.

Едни тврдат дека Ким којзнае колкупати досега била подложна на пластични операции, а други веруваат дека е во прашање шминкер, кој си ја знае работата.

Ким со текот на времето се менувала и варирала со килажата, особено во периодот на двете бремености, такашто сето тоа можело да влијае на нејзинит изглед, но факт е дека сега изгледа подобро, отколку во младоста.

Ким неодамна рекла дека нема ништо против пластична хирургија и признала дека и таа лично пробала инекции за ботокс, што всушност не менува многу, бидејќи и самите можеме да се увериме во тоа.

Погледнете ја галеријата.

1996-та година

2006-та година

2016-та година

Loading...

Related posts