vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СДСМ води убедливо во Битола

ECA

Од обработени 52 избирачки места, во трката за градоначалник на општина Битола, кандидатот на СДСМ, Наташа Петровска води убедливо со 10141 гласови, пред кандидатот Зоран Илиоски од ВМРО ДПМНЕ, кој освои 6005 гласови.

Loading...

Related posts