vesti24.mk
БАЛКАН ВЕСТИ

Се враќале од море, па излетале од пат: Татко заспал зад воланот, двајца загинати

ECA

Во страшна сообраќајна несреќа која се случила кај Сјеница, Србија, загинале Едина Ш. (33) и нејзината петгодишна ќерка

До несреќата дошло околу седум часот наутро на патот кај Сјеница, кога „фоклсваген шаран“ со германски регистерски таблички, прво се превртил на кров после удар во банкина, па излетал од патот.

Во автомобилот се наоѓало петчлено семејство, а мајката и ќерката за жал им подлегнале на повредите.

Едит Ш. (40), татко и сопруг, се здобил со тешки повреди опасни по живот, додека другата 10-годишна ќерка и седумгодишниот син се полесно повредени.

Како што пишуваат медиумите, семејството се враќало од море, а возел таткото Едит.

Неофицијално, изгледа Едит, кој возел цела ноќ, заспал зад воланот.

извор:сител

Loading...

Related posts