ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Се запали зграда во Скопје

ECA

чера околу 18:30 часот, во Скопје, во зграда на ул. “Анастас Митрев“, во првиот влез се слушнала силна експлозија, а потоа избувнал пожар на 12 електрични броила и на таблата со осигурувачи. Од страна на екипа од Бригада за противпожарна заштита пожарот е изгаснат а повредени лица нема. Увид ќе се врши во текот на денешниот ден.

Loading...

Related posts