vesti24.mk
СВЕТ

Семејството Младиќ крие мрачна тајна: Голема трагедија засекогаш им го сменила животот

ECA
Семејната историја на семејството Младиќ ја обележала и голема трагедија од која семејството не се излечило во потполност никогаш.

Најтешкиот животен удар за Ратко Младиќ била смртта на неговата ќерка Ана Младќ. Младата девојка се убила во Белград во 1994. година, кога имала само 23. години. Била еден од најдобрите студенти на медицинскито факултет, била миленичка на Ратко, а еден ден си пукала во глава со неговиот пиштол, додека во куќата биле нејзината мајка и брат.

Во јавноста долго се шпекулирало за мотивите за самоубиството на тогашната апсолвентка, но околностите сеуште се неразјаснети, иако едно е сигурно,болката по неа за семејството не поминува со години.

Се пишувало дека Ана била под притисок поради тврдењата дека татко и е монструозен убиец и злосторник, како и дека тој не и ја одобрувал врската со нејзиното момче од Ниш.

Ана го земала пиштолот на Ратко, иако можела било кој друг бидејќи куќата им била полна со оружје, па си пукала во глава.

Истрагата никогаш не била завршена бидејќи ратко Малдиќ не дозволил.

Пред да биде погребана Ана, ја облекле во мртовечницата, а Ратко сакал да ја нашминка за последен пат.

Loading...

Related posts