ЗАБАВА

Шокантни слики ни доаѓаат од Крв во Грција, еве зошто го нарекуваат остров на блуд и разврат

ECA

Пијаните британски туристи се секое лето главна тема во светските медиуми. Нивните летувања во Грција и Шпанија остануваат трајно документирани на социјалните мрежи. Меѓутоа не поради доброто и примерно однесување, туку поради алкохолот и сексот, што на локалното населени од година во годинa се повеќе му пречи.

Така на Фејсбук страната “Turns out Kavos Was Ready for You” се појавиле фотографии од пијани туристи на островот Крф.

Сликите се повеќе од шокантни, а на нив можат да се видат луѓе како лежат во бесознание на плажи, спијат во паркови или барови, пренесува Дејли Мејл.

There's times in Kavos where you just can't seem to find your bed!

Posted by Turns out Kavos Was Ready for You on Friday, 31 March 2017

‪WARNING!! When your in #Kavos & it's 7am DO NOT fall asleep on the beds outside Atlantis because stuff like this WILL HAPPEN #summer ‬

Posted by Turns out Kavos Was Ready for You on Friday, 31 March 2017

Фејсбук страната има повеќе од 5.300 фанови, а во центарот на вниманието е само еден ден по бурните реакции кои ги предизвика друга страна коа покажува дека состојбата во Магалуф во Шпанија не е ништо подобра.

When Kavos wins. & it always does.

Posted by Turns out Kavos Was Ready for You on Sunday, 19 June 2016

Жителите на тоа летувалиште отвориле Фејсбук страна каде објавуваат фотографии на туристи, а страницата за краток временски период има 40.000 фанови.

Another #kavos victim has no table manners!!

Posted by Turns out Kavos Was Ready for You on Monday, 25 April 2016

Наместо очекуваната осуда, Британците бесни на оние кои ги фотографираат па велат дека туристите сакаат само да се опуштат на одмор и да се забавуваат. Нема причина некој да ги слика и објавува во јавност а со тоа да им ја нарушува приватноста.

Posted by Turns out Kavos Was Ready for You on Tuesday, 28 July 2015

извор:сител

Фотографиите од Магалуф погледнете ги ОВДЕ.

Loading...

Related posts