vesti24.mk
ВЕСТИ СВЕТ

Шпанските лични документи се палат во Каталонија (ФОТО)

ECA

Во Каталонија се палат шпанските пасоши и се уништуваат личните карти откако парламентот во Барселона прогласи независност на областа од Шпанија, информираат шпанските медиуми.

Во два каталонски града, Жирона и Сабадел, градските власти го симнаа шпанското знаме од пред зградите.

Loading...

Related posts