БАЛКАН ВЕСТИ

Си ја продал ќерка си за 1.000 евра во Црна Гора

ECA

Полицијата во Подгорица поднела тужба и кривична пријава против 40-годишниот С.С. од Србија, поради сомнение дека направил кривично дело „вонбрачна заедница во обид со малолетно лице“.

Тој прифатил вонбрачна заедница меѓу малолетникот С.Б и неговата 14-годишна ќерка А.С., а за тоа добил паричен надомест од 1.000 евра.

Полицијата веднша дознала за ова кривично дело и го уапсила С.С.

извор:сител

Loading...

Related posts