vesti24.mk
СВЕТ

Силна експлозија во Анкара, пристигнуваат возила на брза помош

ECA

Силна експлозија одекнала пред неколку моменти во турската престолнина Анкара. Според првичните информации причината за експлозијата е протекување на гас во една од владините згради.

Според турските медиуми засега нема информација за повредени лица, а зградата е евакуирана.

https://twitter.com/taylansayan/status/959116437288816640

Loading...

Related posts