vesti24.mk
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

СИЛВИЈА НОСИ ДРАСТИЧНО ЗАЛАДУВАЊЕ – НА ПЛАНИНСКИТЕ ВРВОВИ МОЖНО ПРОВЕЈУВАЊЕ НА СНЕГ!

ECA

Како што и претходно најавивме во текот на утрешното петочно попладне и вечерта преку Балканот во склоп со СИЛВИЈА ќе помине моќен студен фронт кој ќе услови засиле северен ветер, на повеќе места врнежи, грмежи и засилен ветер а можно е и локално НЕВРЕМЕ со град.

Температурите за многу кратко време ќе опаднат дури и за повеќе од 10 степени.

Сето ова премногу ќе влијае лошо врз метеопатите затоа што се работи за премногу брза промена на времето за многу кратко време.

На оваа температура која се наоѓа на 850 htp поточно на 1500 м.н.в во текот на утрешната ноќ и сабота претпладне планинските врвови низ Балканот но и кај нас голема е веројатноста да видат и малку снег.

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба – СЛАВЧО ПОПОСКИ.

Loading...

Related posts