vesti24.mk
ЖИВОТ

Скандал во детската градинка “Брезичка”, снимено видео на кое се гледа како наставничката ги малтретира децата

ECA

Скандал во детска градинка ,, Брезичка” во Бургас. Учителките ги малтретираат 5 годишните дечиња. Случајот го забележале родителите откако децата се жалеле на односот на учителките. Некој од родителите поставил камера во училницата. Скандалозното видео се проширило на социјалните мрежи а веднаш потоа директорката на градинката ги отпуштила од работа двете учителки  . На видеото се гледа дека наставничката се дере, ги тегне,  и ги удира 5 годишните дечиња.

Loading...

Related posts