vesti24.mk
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски информира, доаѓа уште постудена ноќ – детали

ECA

Во текот на претстојната ноќ температурите уште повеќе ќе опаѓаат и тоа поради претежно ведрото време, до утре изутрина температурите ќе се спуштат во интервалот од -7 до 1 степен додека на планинските места истите ќе се спуштат до околу па и под -10 степени.

Поради ваквата ситуација на граѓаните кој планираат да излегуваат со себе задолжително да си понесат топла облека, односно шал и капа со што добро да се заштитат од студеното време и од ниските температури на воздухот кој се очекуваат во текот на оваа ноќ и утре изутрина.

Исто така вечерва очекувајте детална анализа околу влажните бранови кој ни претстојуваат овој викенд и на почетокот од следната недела.

Подготви: Славчо Попоски

Loading...

Related posts