vesti24.mk
МАКЕДОНИЈА

Сончево време денеска, па се до понедлник

ECA

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер.

Температурата на воздухот се  се очекува да достигне  од 10 до 16 степени.

Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер

Температурата на воздухот се  се очекува да достигне до 12 степена.

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ

До крајот на неделава следува период на стабилно и суво време со релативно ниски утрински и повисоки дневни температури. Од петок по одделни котлини ќе има услови за појава на магла.

В недела кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и в понеделник ќе преоовладува променливо  облачно време со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини ќе има услови за локален снег.

Loading...

Related posts