vesti24.mk
КУЈНА

Ставила лажици на тестото: Ќе се изненадите откако ќе го видите резултатот, веднаш ќе ја вклучите рерната

ECA
Ако сакате да послужите крем сир или некој друг намаз како предјадење, тогаш овој оригинален трик е вистински за вас.
Изненадете ги своите гости или домашните со тест во облик на лажица.
Се што треба да направите е да ставите лажица на тестото, а потоа да го исечето во обликот на лажицата.
Испечете ги седум минути на температура на 200 степени и вашите лажички од тесто ќе бидат прекрасни.

Loading...

Related posts