ВЕСТИ

Страотна сообраќајка: Се преврте автобус, повредени 26 туристи

ECA

Најмалку 26 лица се повредени при несреќа на туристички автобус во Турција, пренесе агенција ТАСС, повикувајќи се на турската телевизија ХаберТурк.

Според податоците на телевизискиот канал, несреќата се случила во округот Кајсери во јужна Турција. Туристите, чија националност не се прецизира, патувале од Адана кон водопадите Капузбаши.

Loading...

Related posts