ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Страшна сообраќајка кај Стража, најмалку петмина повредени

ECA

Во сообраќајна несреќа која се случила денеска околу 13 часот на преминот Стража повредени се  пет лица, соопштија од МВР.

Од сé уште неутврдени причини „фолксваген тигуан“ со белоруски таблички кој го управувал белоруски државјанин излетал од коловозот и паднал во длабока бездна во непосредна близина на Стража откако возачот загубил контрола. Покрај него, во автомобилот имало две жени и две деца.

Повредените не се во животозагрозувачка состојба. Според првичните податоци на полицијата, една жена и двете деца добиле телесни повреди и со медицински возила се префрлени во гостиварската болица за натамошна опсервација.

Во моментов се врши увид на местото на настанот. Полицајци од гостиварската полициска станица го обезбедуваат местото и се прават напори да се извади возилото од бездната.

Сообраќајот на делницата Гостивар-Кичево се одвива нормално.

извор:сител

Loading...

Related posts