vesti24.mk
ЗАБАВА

Светските ѕвезди “полудеа” на нов тренд за стаклена коса: Нов тренд кој ќе го обожува секоја девојка!

ECA

Прво имавме тренд “стаклена кожа”, кој дојде од Кореја и означува многу мазна и ултра сјајна кожа.

Новиот тренд, кој зема силен замав е сепак нешто поедноставно, бидејќи не бара неколку месеци строг режим, и десетици производи за нега. Се работи за трендот стаклена коса.Ова, помалку необично име, означува “боб” строги линии, со патецот насредина, со што мазноста и сјајот ќе ги доведе до совршенство.

Фризурата моментално ја носат Ким Кардашијан Вест, Клои Кардашијан, Кајли Џенер (скоро половина членови на Кардашијан семејството), Луси Хејл, Џурдан Дун, Оливија Кулпо, Блек Чајна…

View this post on Instagram

I've been getting a lot of questions about @kimkardashian super sharp bob so I thought I would answer some! The inspiration was 90s swishy glass hair. I wanted to create a really intense shine and for the hair. I cut the kims hair shorter than we’ve ever done before just underneath the jaw line, keeping the cut blunt with no angle. For me getting an intense shine was really important part of our look. On wet hair, I applied @ColorWowHair #DreamCoat then blow dried the hair using a large round bristle brush. Unlike the sleek styles we've done in the past we wanted the hair to have some volume, so I kicked the ends under for the cute 90s twist. I always finish off with a drop of #ColorWowHair Pop and Lock just to finish off the shine and lock in the style. Hope this answers all your Qs #chrisappletonhair @makeupbymario

A post shared by Chris Appleton (@chrisappleton1) on

Сѐ започнало кога стилистката Џенифер Јепез, објавила фотографија од Хејли Болдвин со оваа фризура. Косата на Хејли изгледала фантастично – исправена. Нејзиното совршенство подразбира мазна, остра и сјајна коса. Неодамна на овој потег се одлучила и Ким, која му дозволила на Крис Апелтон да ѝ ја скрати косата пократко од било кога досега. Како што вели, косата ја фенирал со четка и користел специфични производи за сјај, додека сјајот на косата не го довел до максимум.

Кога ќе погледнете колку добро им прилегаат овие фризури на славните дами, сигурно ќе посакате да бидете дел од овој нов, штотуку започнат тренд.

View this post on Instagram

👾

A post shared by Blac Chyna (@blacchyna) on

View this post on Instagram

Can Dru Hill make another album?? I miss R & B music

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

извор:точка.ком.мк

Loading...

Related posts