• Home
  • ТЕХНОЛОГИЈА

Category : ТЕХНОЛОГИЈА

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Се бришат профили- Фејсбук ќе продолжи да биде доста агресивен во решавањето на овој проблем

admin
Фејсбук беше предмет на многу критики во последниве месеци, главно поврзани со начинот на чување на личните податоци на корисниците. Компанијата беше хакирана неколку пати
АВТОМОБИЛИ ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Државата ќе дава по 300 евра за вградување на плин во кола

Ferad Aruc
Во програмата се предвидува да се субвенцинира 50% од цената на трошоците за набавка и вградување на плински уред. За да се подобри животната средина
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Смартфонот со дисплеј на преклопување на „Самсунг“ во продажба од март

admin
Медиумите во Јужна Кореја откриваат интересни детали околу плановите на „Самсунг“ за пуштањето во продажба на смартфонот со дисплеј на преклопување, којшто првпат беше прикажан
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Грешка која може многу да ве чини: Ова сите го правиме на Вибер

admin
Вибер денес стана широко распространета апликација, а ја користат милијарда луѓе во сите краеви на планетата. Но, не е се така сјајно кога станува збор
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук Месинџер воведува нова опција која ќе ги израдува корисниците

admin
Откако оваа опција се појави на Ватс-ап, и Фејсбук Месинџер ќе ги израдува корисниците кои ќе напишат порака, па ќе посакаат да ја избришат. Фејсбук
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

admin
Јужнокорејската технолошка компанија Самсунг го промовираше својот високо очекуван телефон на преклопување за време на настан во Сан Франциско, откако ги повика развивачите на Андроид
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Најбрзиот мотоцикл во светот во 2020 година ќе биде електричен

admin
Производителот на мотоцикли „Кертис“ конечно ќе го реализира својот концепт на електричен мотоцикл, кој ќе влезе во масовно производство. Компанијата најави два нови модели, кои
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Основачот на интернетот: Време е Гугл и Фејсбук да бидат уништени

admin
Основачот  на интернетот Тим Бернерс-Ли смета дека кога-тогаш мора да биде урнат монополот на технолошките гиганти Гугл и Фејсбук. – Неприкосновеноста на Гугл и Фејсбук
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

РОДИТЕЛИ, ВНИМАНИЕ: Проверете дали вашето дете ги има овие апликации на мобилниот!

admin
Мобилниот телефон има безброј апликации за да го олеснат животот, но ако сте родител треба да обрнете внимание, бидејќи некои од нив колку наивно и да
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Ако купувате преку Интернет, мора да ги знаете овие работи

admin
Најголем дел од луѓето пред да купуваат преку Интернет, особено ако станува збор за поскапи работи, прво добро треба да ги испитаат информациите за производите
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Не ви стигнуваат или ви доцнат пораките на Вибер? Еве како да го решите проблемот!

admin
Доколку Вибер звукот не ви се слуша при дојдовна порака потребно е да отворите Settings, па да влезете во менито Applications. Пронајдете Вибер и влезете
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

БМВ повлекува околу 1,6 милион возила поради ризик од пожар

admin
Германскиот производувач на автомобили БМВ (BMW) повлекува околу 1,6 милион дизел-возила во Европа и Азија заради потенцијална опасност од пожар во нивните мотори. Повлекувањето доаѓа по
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА ХОРОСКОП

Трите хороскопски знаци што секогаш го добиваат она што го сакаат

admin
Има инаeтливи хороскопски знаци, постојат знаци кои имаат голема среќа, а има и такви кои работат многу- заедничка работа меѓу нив е тоа што секогаш