vesti24.mk

Category : АВТОМОБИЛИ

АВТОМОБИЛИ

Автомобилите на Шкода се хит на пазарот: Чесите мора зголемат капацитетот на производството

Ferad Aruc
Чешкиот автомобилски гигант Шкода кој што е во сопственост на германски Фолксваген, во 2017-та година продаде 1,2 милиони автомобили. Само во текот на последните пет...
АВТОМОБИЛИ

Освежениот купе “C-Class” на Мерцедес ќе ве остави без зборови

Ferad Aruc
Мерцедес практично ја „освежи“ целата гама на автомобили кога станува збор за моделот “C-Class”. Откако на Саемот за автомобили во Женева, Мерцедес ја претстави освежената...
АВТОМОБИЛИ

Рестилизираниот VW Passat пристигнува веќе оваа година

Ferad Aruc
Актуелната генерација на автомобилот на Фолксваген за европскиот пазар се појави кон крајот на 2014-та година, па германскиот производител одлучи дека е време малк да...
АВТОМОБИЛИ

Lamborghini: Urus SUV е полн погодок

Ferad Aruc
Според последниот извештај од компанијата, во Lamborghini се презадоволни од побарувачката на неодамна претставениот SUV модел Urus. Интересот за овој автомобил е многу поголем отколку...
АВТОМОБИЛИ

Промена на врвот во автомобилството: Mercedes е највреден автомобилски бренд на светот

Ferad Aruc
Германскиот автомобилски бренд ја симна Toyotа на втората позиција, а BMW е трет на листата највредни авто-брендови на светот. Mercedes-Benz стана највредниот автомобилски бренд на...
АВТОМОБИЛИ

Што се случува кога на “Југо” ќе му ставиш 5.3 литарски V8 мотор (ВИДЕО)

Ferad Aruc
За Американците во главно важи за еден од најлошите автомобили во историјата, како што всушност и пишува во описот на видеото. Сепак ова мало “Yugo”...
АВТОМОБИЛИ

Сега и во Скопје: „Декарбонизација на мотор“ за помала потрошувачка и штетни гасови

Ferad Aruc
Одржувањето на автомобилот не значи само редовно одење на сервис и промена на масло, филтер, свеќички, сијалички и други делови што се „потрошен материјал“. Повремено...
АВТОМОБИЛИ

(ВИДЕО)Со само една состојка фаровите на автомобилот ќе бидат како нови

Ferad Aruc
Наместо да плаќате за чистење на фаровите од автомобилот, направете го тоа дома сами , едноставно и лесно, без многу напор, а и нема да...
АВТОМОБИЛИ

Автомобил како Вселенски брод: Погледнете како ќе изгледа внатрешноста на Lexus UX

Ferad Aruc
Јапонскиот производител Lexus започна да открива детали поврзани со новиот Lexus UX кој што наскоро ќе биде претставен во Женева. Lexus објави неколку фотографии од...
АВТОМОБИЛИ МАКЕДОНИЈА

„Колата е топ пали вози“ – внимателно не купувајте мачка во вреќа

Ferad Aruc
Се продава ГОЛФ 4, 1.9 тди, 2004 година во перфектна сосотојба, парно, клима, електрика на стакло, одличен мотор, сменет ребраст каиш, филтер за воздух, клима,...
АВТОМОБИЛИ

Ова е новиот “Audi A7 Sportback” – Динамика во најубава форма

Ferad Aruc
Новиот Audi A7 Sportback претставува нов стил на Гран Турер кој нуди систематска дигитализација, динамично возење и просторен концепт. Големото купе со четири врати е...