vesti24.mk

Category : АВТОМОБИЛИ

АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Ова мора да го слушнете: Наскоро пристигнува моќниот i30 N

admin
Деталите за „Перформанс“ изведбата на i30 на Хјундаи и натаму се чуваат во тајност, но корејскиот производител на автомобили одлучи барем да ни открие како
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Leaf добива наследник: Популарниот електричен автомобил на Nissan во ново руво

admin
Nissan и официјално со тизер фотографија ја најави втората генерација на популарниот електричен автомобил на оваа компанија – Leaf. Како што тврди јапонскиот производител на
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

И Мини претстави електричен автомобил…

admin
Британската компанија во сопственост на БМВ го претстави моделот Cooper SE Countryman, plug-in хибридна верзија која што има опција да вози исклучиво на електрична енергија.
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Ова е визијата на Тесла за 2017-та година

admin
Tesla Motors забележа одлична 2016-та година со претставувањето на новиот Model 3, новите батерии и соларните покриви. Компанијата секако нема да сопре ниту оваа година.
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Иднината чука на вратата: Jeep за 2035 година

admin
Да се предвиди иднината на автомобилската индустрија од денешна гледна точка не е благодарна работа. Како што стојат работите, за околу дваесет години, автомобилите ќе
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Новиот Volkswagen Arteon: Иновативната технологија за заштита користи четири системи за помош на возачот

admin
“Автономно возење” – термин за кој во моментов се дискутира повеќе од било кој друг во автомобилскиот свет. Тој фасцинира и поларизира во еднаква мера.
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Škoda KAROQ е сосем новиот компактен SUV од чешкиот бренд! (ВИДЕО)

admin
Исклучително просторно возило, со емотивен и динамичен дизајн, нуди нови системи за асистенција на возачот, целосни LED светла и за првпат кај Škoda – дигитална
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Талентирана уметница го претворила автомобилот на нејзиниот сопруг во …

admin
Талентирана уметница го претворила автомобилот на нејзиниот сопруг во вистинско ремек-дело со помош на перманентен маркер Еден човек ја замолил својата сопруга, уметница, да покрие