vesti24.mk

Category : ТЕХНОЛОГИЈА

АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Дајмлер повлекува повеќе од милион возила поради воздушните перничиња

admin
Германски Дајмлер, кој ги произведува автомобилите Мерцедес-Бенц, повлекува повеќе од еден милион возила од целиот свет поради грешка во поврзување, која може да доведе до
ТЕХНОЛОГИЈА

Ви фали меморија на телефонот – само направете го ова и проблемот е решен

admin
Без оглед на тоа што произведувачите се трудат мобилните телефони да имаат што е можно повеќе меморија за податоци, на корисниците едноставно никогаш не им
ТЕХНОЛОГИЈА

КОНЕЧНО: Дознајте лесно кој ви ѕвони со непознат број!

admin
Фејсбук веројатно знае многу за вас, како и за мистериозните лица кои ви ѕвонат. Затоа компанијата претстави нова апликација која би требало да го реши
ТЕХНОЛОГИЈА

Историска промена на Фејсбук – кога ќе се логирате ќе нема лозинка, туку ќе го сторите ова

admin
Ликот на корисникот во последно време добива големо внимание. Фејсбук вложува и во овој сегмент на ИТ технологијата, па според наводите на TheNextWeba,  компанијата ќе
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

На најновиот кампер на соларен погон не му се потребни ниту бензин, ниту станици за полнење струја

admin
Ако сте зависни од возење, сигурно ќе го цените овој нов кампер што го направи компанијата „Детлефс“. Со елегантен дизајн и соларни плочи од „глава