vesti24.mk

Category : ТЕХНОЛОГИЈА

ТЕХНОЛОГИЈА

Епл за една секунда заработува 1.444 долари

Ferad Aruc
Компанијата Епл во една секунда заработува 1.444,7 долари и се наоѓа многу пред сите останати компании, покажува најновата инфографика на ТитлМакс, каде најдобро може да...
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Поради грешка може да избие пожар: Ауди најави ново повлекување на автомобили

admin
Германскиот гигант Ауди повлекува 330 илјади возила во Германија поради опасност од избивање на пожар, соопшти компанијата од Инглоштад. Проблематична е електричната конекција на помошниот...
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Германски стари дизел автомобили ќе се продаваат во Македонија за половина цена?

admin
Околку триста илјади дизел автомобили со Евро 5 стандард, по потекло од Германија по Нова година ќе се продаваат по багателна цена. Како што деновиве...
ТЕХНОЛОГИЈА

Ефикасно намалете ја сметката за струја: Како климата да ви работи постојано, а да не ве чини ништо

admin
Знаеме дека клима уредите трошам многу електрична енергија, но еве на што треба да обрнете внимани за да заштедите. Честа грешка која многумина ја прават...
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

РУСИТЕ НЕ ПРЕСТАНУВААТ СО ИЗНЕНАДУВАЊА: Пристигнува нов луксузен автомобил за смешна цена

admin
Продажбата на автомобилот во Македонија ќе започне наредната година и очекувањата се дека автомобилот ќе достигне огромна популарност. Лада Веста го има изгледот на современите...
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

2,5 милиони долари вредното ‘Lamborghini Centenario’ направило вистински хаос во Лондон (ВИДЕО)

admin
Погледнете го светиот момент кога најновото ‘Lamborghini Centenario’ вредно 2,5 милиони долари било испорачано во салонот ‘HR Owen Lamborghini’ во Лондон. извор:точка...
ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук Месинџер стана уште подобар: Новата опција ги израдува сите корисници

admin
Корисниците на Месинџер месечно испраќаат по 17 милијарди фотографии преку овој сервис. Фејсбук Месинџер доби поддршка за испраќање на фотографии во 4К резолуција. Резолуцијата која...
ТЕХНОЛОГИЈА

Оставате вклучено Wi-Fi на телефонот и преку ноќта? Еве зашто треба веднаш да го исклучите!

admin
Кога се во прашање паметните телефони, на Интернет можете да пронајдете голем број на совети кои можат да ви бидат од голема помош. Меѓутоа, корисниците...