Uncategorized

ТОДОРОВСКИ ВЛЕЗЕ ВО СОБЛЕКУВАЛНАТА НА ШКЕНДИЈА СО ПЕСНА ОД „РОКИ БАЛБОА“ И НАСТАНА СПЕКТАКУЛАРНО СЛАВЈЕ! (ВИДЕО)

ECA

Шкендија по втор пат во низа успеа да се пласира во плејофот од Лига Европа, тоа беше доволна причина за големо славје во редовите на тетовските „црвено-црни“, во кои се чини дека „диригент во славјето“ е како и по обичај, Благоја Тодоровски.

Претходно го предводеше славјето во соблекувалната качен на маса, овој пат неговите соиграчи го сочекаа да се појави во соблекувалната, за славјето да започне на вистински начин.

А како за увертира на славјето, неговите соиграчи му подготвија песна од мега популарниот филм „Роки Балбоа“, Тодоровски влезе во соблекувалната со пешкир на себе во стил на боксер, за на крајот да го подигне како пехар, по што почна славјето…

We qualified UEFA Europa League play offs🔴⚫

Posted by KF Shkëndija on Thursday, 3 August 2017

Loading...

Related posts