Uncategorized

Трагедија ја потресе Македонија: Мајка си го пронајде синот мртов

ECA
Вчера 14,15 часот во СВР-Битола, В.Т. пријавила дека на ул.„Партизанска“ од станот каде живеел нејзиниот син Ѓ.Т. (41) се ширела непријатна миризба.

Од страна на полициски службеници било излезено на местото на настанот, влезено е во станот и на подот во дневната соба било пронајдено безживотното тело на Ѓ.Т.

Од страна на лекар од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт. По наредба на Јавен Обвинител, телото на починатиот било дадено за обдукција.

Loading...

Related posts