vesti24.mk
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Трагедија: Почина Дона Арес

ECA
Пејачката Дона Арес почина по долгата и тешка болест.
Азра Колаковиќ, позната како Дона Арес почина на своја 40. годишна возраст.
Пејачката која три пати водеше битка со ракот починала денес во родното место Бихач, дознава српски Ало.
Дона Арес од 2014 година се бореше со ракот на матката.
Родена е на 1. јануари 1977 година во Бихач, а со музика почнала да се заминава уште како дете.
Loading...

Related posts