ЦРНА ХРОНИКА

Трагедија утринава во Македонија – загина младо момче

ECA
Трагедија во Македонија, се случи сообраќајна несреќа во која едно лице го загуби животот. Околу 4 часот утринава на магистралниот пат Струмица- Ново Село, кај местото викано Сушичко стопанство, се судриле автомобил „Голф“ управуван од 46-годишниот Р.П. од Василево и трактор во кој се превезувале повеќе лица.

За жал, на лице место животот го загубил 24-годишниот Д.Р. од делчевско Вирче.

Полицијата врши увид.

извор: прес24

 

Loading...

Related posts