vesti24.mk

Category : ТРАВЕЛ

ТРАВЕЛ

Плажата во Долно Дупени, или “Морска плажа” голема атракција оваа лето за Македонците

admin
Плажата „Дупени Бич“ во Долно Дупени на Преспанското Езеро е вистински хит ова лето. Ситниот песок и пространата плажа ги привлекуваат туристите. Од година во
ТРАВЕЛ

Македонија на нозе: Расте понудата за бесплатно сместување за деца со пп, самохрани родители и социјално загрозени семејства

admin
За неполна недела од основањето на Фејсбук групата, Бесплатно сместување-Македонија, драстично порасна бројот на граѓани и хотели низ целата земја кои нудат бесплатно сместување. Почна