БАЛКАН

Трет смртен случај од сипаници!

ECA
Срценцето на малата Нада Петровиќ од Крагуевац престанало да чука синоќа почина синоќа, откако телото не ја издржала битката со морбилите.

Таа добила морбили кои го разориле нејзиниот организам, па иако била итно хоспитализирана, починала и покрај напорите на лекарите.

Таа два месеци беше приклучена на апарати, и беше во кома.

Нека почива во мир, ова е трет случај на смрт од морбили.

Loading...

Related posts