vesti24.mk
МАКЕДОНИЈА

ЦИКЛОНОТ ТОДОР УСЛОВИ ИНТЕНЗИВНИ ВРНЕЖИ – ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ ДОЖД ДОНЕСЕ

ECA

Во текот на вчерашните вечерни часови како и за време на изминатата ноќ сосема очекувано најмногу дожд наврна во западните предели на државава и тоа во Маврово 41 л/м2 воден талог.

Врнежи имаше во најголем дел од државава додека вчера (вторник) доцна попладнето и рано вечерта на повеќе места како и во Скопско имаше развој на нестабилност проследена со пороен дожд, електрични празнења и засилен ветер а регистрирана е и ретка појава на град во зоната на нестабилност.

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба СЛАВЧО ПОПОСКИ.

Loading...

Related posts