vesti24.mk
СВЕТ

Турски патнички авион излетал од писта и завршил во провалија над Црно Море

ECA

Патнички авион се излизгал од замрзнатата аеродромска писта по слетувањето во турската провинција Трабзон, информираат светските медиуми.

https://youtu.be/Axzmv0GkkSI

Сите 162 патници и екипажот биле евакуирани од авионот и се безбедни.

Локалниот гувернер, Јуцел Јавуз, најави истрага која ќе треба да ги утврди причините за оваа необична несреќа.

Loading...

Related posts