vesti24.mk
ВЕСТИ

Убиство кое го потресе Балканот – усмртил бебе бидејќи плачело

ECA

Маж и жена од бугарскиот град Пазарџик беа притворени денеска поради смртта на едногодишно бебе чие тело беше пронајдено завчера, јави новинската агенција БТА.

Притворени се мајката на бебето, 30 годишната М.Х. и 27 годишниот С.И., со кого мајката живеела. Според истрагата, мајката честопати го оставала бебето само со С.И. Се смета дека С.И. го убил бебето удирајќи го во главата, затоа што тоа многу плачело.

Loading...

Related posts