vesti24.mk

Category : Uncategorized

Uncategorized

Убава вест за Гостивар: Излекувана единствена пациентка која поседуваше Covid-19

Ferad Aruc
Од општа болница Д-р Ферид Мурад вчера информираа дека на контролниот тест на единствената пациентка со Коронавирусот е негативен и таа е излекувана. „Посебна благодарност...
Uncategorized

ШОКАТНА СНИМКА ОД 2015 ГО РАЗБРАНУВА СВЕТОТ И ОТКРИВА СЕ : Корона вирусот создаден од кинеските научници во научната лабараторија во Кина

Ferad Aruc
Еден прилог ја разбранува европската јавност, посебно во Италија. До таму отиде разбранувањето што коментираат сите, и пратеници, партии, министри и Премиерот на Италија. Всушност...
Uncategorized

Циклонот НЕВЕН ќе ја нападне и Македонија, очекувајте поинтензивни дождови и снегови

Ferad Aruc
Поради јужното воздушно струење утре (сабота) ќе има повремени локални врнежи со слаб до умерен интензитет, на пониските места ќе бидат од дожд додека снег...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Тасева ќе оцени дали Ласкова влијаела за грантот на нејзината снаа

admin
„Има ли пилот во државата“ со потпрашање за македонската навигацијата за непотизам односно- Македонската Неофицијална Агенција за Вработување М-НАВ.Само во оваа 2018 година македонската навигација...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Јадам леб и шеќер за да има за децата“, четиричлено семејство преживува со 5 илјади месечно (ВИДЕО)

admin
Трајче Конески и Моника Антевска, невенчани родители на 9-годишниот Бојан и 17-месечната Величе, секојдневно водат борба за егзистенција. На 38-годишниот Трајче пред 5 години му...
Uncategorized ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ПОПОСКИ: СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ НЕ ЗАФАТИ АНТИЦИКЛОНАЛЕН ПЕРИОД БЕЗ ВРНЕЖИ – ВИСТИНСКО ЛЕТО

admin
Антициклон ќе се прошири над нашите краишта во текот на следната недела, кога станува збор за антициклон станува збор за тоа дека нашата територија ќе...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Вака живее Италјанската мафијата: Паднал најголемиот италијански бос и целото негово семејство! Кога полицијата влегла во палатата…

admin
Италијанската полиција уапсила 31 член од мафијата Касамоника во големата акција ширум земјата. Во акцијата за апсење на еден од најозлогласените мафијаши во Италија, Џузепе...
Uncategorized ВЕСТИ ЖИВОТ СВЕТ

Машината за перење примила вода и детергент и почнала да пере, а кога погледнав внатре…видов дека вриска, но гласот не допираше надвор

admin
Знам дека ќе ме осудите како лоша мајка, но сакам да ги предупредам другите за да не им се случи ова, напишала Линдзи Маклвер на...
Uncategorized ВЕСТИ ЉУБОВ И СЕКС СВЕТ

Сопругот на порно-ѕвездата Сторми Даниелс побарал развод: Сексот со Трамп не му пречел, но..

admin
Сопругот на американската порно актерка Сторми Даниелс која што тврди дека имала сексуални односи со Доналд Трамп пред 12 години, деновиве поднел барање за развод....
Uncategorized ЖИВОТ ЉУБОВ И СЕКС

Се тресеа ѕидовите од “жешкиот секс”: Сопругата на Икарди и Марадона имале афера

admin
Ванда Икарди, сопруга на фудбалерот на Интер Мауро Икарди имала секс афера со славниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона. Со години се шпекулираше во јавноста...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ

Ако се подготвувате за летување во Булгарија, тогаш мора да ја знаете оваа секс-шема со која ги мамат туристите

admin
Криминалците во Бугарија наводно користат малолетни девојки, кои ги мамат пијаните туристи на плажите, ветувајќи им секс за да ги ограбат, пишува “Sun”. Британските туристи...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Овие ужасни фотографии и видеа од Грција говорат повеќе од зборови, погледнете ги страшните глетки од катастрофалните пожари

admin
Социјалните мрежи се преполни со страшни снимки и фотографии од Грција кои сведочат за ужасните размери на трагедии кои ја зафатија оваа држава. Се бројат...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Богаташка од Кувајт тврди дека Филипинските “слуги” не треба да имаат слободен ден ниту пасоши во себе

admin
Инстаграм ѕвездата од Кувајт, воедно и мејкап артистка Сондос Алкатан ја следат повеќе од 2,3 милиони следбеници, но се најде на удар на критики откако...