ЖИВОТ

Вака навистина изгледа Земјата: Астронаут објави неверојатна снимка (видео)

ECA

Вака навистина изгледа Земјата: Астронаут објави неверојатна снимка (видео)
Џек Фишер, астронаут на НАСА, сподели неверојатна видео снимка од планетата Земја, снимена од Меѓународната вселенска станица.

Фишер видео записот го објави на својот налог на Твитер во неделата, а снимаше дел од Сан Диего, односно Калифорнија до Денвер, поточно Колорадо.

„Од Сан Диего до Денвер, навечер….од вселената. Секогаш останувам зачуден колку брзо кружиме над Земјата, а секако ми се допаѓа погледот“ – напиша тој.

извор:канал5

Loading...

Related posts